KONST / Litografier / Färglitografier 14807513
nr 1480 7513
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografier, 6 st. PT. Signerade. Färglitografi, bildmått: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 48x37 cm - 43x49
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:46:21
1/8 16:41:46
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman